Je vhodné očkovat děti protichřipkovou vakcínou?

Pouze po dohodě s lékařem, který Vám i předepíše recept.

 
Jak dlouho platí recept?

Platnost běžného receptu a receptu s modrým pruhem (na opiáty) je 14 kalendářních dní.

Výjimky:
    recept na antibiotika platí 5 kalendářních dní
    recept vydaný pohotovostní službou platí 1 kalendářní den
    poukázka na zdravotnický prostředek platí 90 dnů

 
Co byste doporučili k jarní očistě organizmu?

Můžeme doporučit tyto výrobky:

Psyllicol Extra s Aloe Vera,  Psyllicol Plus s probiotiky - rozpustná vláknina, ktará čistí trávící ústrojí, doplňuje potřebnou vlákninu do běžného jídelníčku, zmírňuje pocit hladu při snižování nadváhy, zlepšuje kvalitu pleti. Doplněk stravy.

HE-PANOL - přírodní doplněk stravy obsahující extrakt z plodů rostliny ostropestřec mariánský, který je výborný pro zachování zdravé funkce jater, stabilizuje buněčné membrány jater, detoxikuje a vitalizuje jaterní buňky a zároveň stimuluje jejich regenaraci. Doplněk stravy.

Psyllium Probiotic - vláknina v kapslích, unikátní kombinace přírodní rozpustné vlákniny a přátelských bakterií Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium bifidum. Vzájemná symbióza obsažených složek účinně optimalizuje funkci trávícího traktu. Vláknina šetrně čistí trakt, reguluje vstřebávání cholesterolu i cukru do krve a zároveň doplňuje střevní mikroflóru. Doplněk stravy.

Ostropestřecová směs B. Nový - napomáhá zlepšovat činnost jater a jejich detoxikační schopnost. Povzbuzuje metabolismus, podporuje tvorbu, ředění a odtok žluči. Dlouhodobé užívání má příznivý vliv na pleť, alergie, ekzémy, vysokou hladinu cholesterolu, žlučníkové obtíže, stres, únavový syndrom a klouby. Napomáhá dlouhodobě zpomalovat degenerativní a metabolické změny související s věkem. Doplněk stravy.

 
Jak si šetrně poradit se začínající chřipkou či nachlazením?

Jako prevenci doporučujeme  2x týdně vždy 1/2 nebo 1 tubu nasypat do úst nalačno. Nekousat. Nechat rozpustit pod jazykem.

Lék je tím účinnější, čím dříve je podán.

 
Jak si poradit s bolestí pokud dojde k úrazu?

Homeopatický lék  podáváme 5 granulí každých 10 minut první hodinu a potom podle zlepšení tak 1x za hodinu nebo jen 1x za dbě hodiny. Ulevuje od pocitů rozbolavělosti a rozlámanosti. Zastavuje tvorbu a zrychluje ústup vstřebání podlitin způsobených úrazem. Lék rozpustíme pod jazykem nalačno. Nekousat.

Čím dříve je lék podán, tím rychlejí a lépe působí.

 
Mohu k vám do lékárny přinést použité injekční jehly a stříkačky?

Nakládání s ostrým kontaminovaným odpadem, který vzniká v domácnostech při podávání injekčních forem léčivých přípravků či sledování zdravotního stavu (např. selfmonitoring hladiny cukru v krvi) je v kompetenci zdravotnického zařízení, jehož lékař léčivé přípravky či zdravotnické prostředky předepsal. Toto zdravotnické zařízení je považováno za původce odpadu dle zákona o odpadech.
POZOR! K likvidaci tohoto odpadu musí být použity nádoby k tomu určené. Ostré předměty v žádném případě neukládejte do papírových obalů a krabic! Vhodné nádoby Vám může v některých případech poskytnout zdarma přímo zdravotnické pracoviště nebo si jej můžete zakoupit v lékárně nebo prodejně zdravotnických potřeb. Naplněnou uzavřenou nádobu vraťte na pracoviště, kde Vám byly léčivé přípravky/zdravotnické prostředky předepsány.
Tento odpad nepatří do komunálního odpadu!
Shromažďování použitých ostrých předmětů není v kompetenci lékáren.

https://www.vzp.cz/o-nas/tiskove-centrum/otazky-tydne/vracene-jehly-a-strikacky